Image
 • Parametry techniczne
 • Moc znamionowa / muzyczna
  200W / 400W
 • Impedancja znamionowa   4 Ohm
 • Efektywność   92dB @ 1W @ 1m
 • Pasmo przenoszenia
  33Hz - 30kHz @ -6dB
 • Pasmo przenoszenia
  40Hz - 28kHz @ +/-2.5dB
 • Nachylenie zwrotnicy
  12, 12, 18dB/okt.
 • Ekualizowana
  Amplituda, Faza, Impedancja
 • Częstotliwości podziału   450Hz / 3.4kHz
 • Dokładność parowania lepsza niż
  +/-0.25dB (L-R)
 • Strojenie bass-reflex   29.4Hz
 • Wymiary (W x S x G)
  1100 x 250 x 488mm
  z cokołem / podstawą (W x S x G)
  1160 x 250 x 500mm
 • Waga / Sztuka 43kg

Logo Logo Image


Zestaw głośnikowy Alpha F3 zdobył wielkie uznanie wśród słuchaczy i melomanów. Został także wnikliwie zbadany przez osoby, które należą do ścisłej światowej czołówki w zakresie testów i recenzji sprzętu audio, m.in.: http://www.6moons.com/audioreviews2/sounddeco/1.html
gdzie Alpha F3 otrzymał nagrodę "2014 Blue Moon Award Winner": http://www.6moons.com/archivelibrary/bma2014.html
Dlatego też Sounddeco nie wprowadziło zmian w zestawie Alpha F3 Plus w porównaniu do Alpha F3 - dodane zostały jednak pewne cechy, które jeszcze bardziej podnoszą wartość urządzenia głośnikowego.

Udoskonalono między innymi konstrukcję mechaniczną, aby mieć jeszcze lepszą pewność podczas montażu i jeszcze lepszą możliwość kontroli jakości. Alpha F3 Plus wyróżnia się teraz np. dużą tylną płytą z zaciskami, na której mieszczą się wszystkie potężne i solidne elementy jego rozbudowanej zwrotnicy elektrycznej. Zastosowano ponadto bardzo wysokiej jakości kluczowe elektroniczne komponenty zwrotnicy elektrycznej, aby dodać do brzmienia takie cechy, jak jeszcze większa: "czystość" i "kontrola". W szczególności podniesiono jakość:
- toru wysokotonowego zwrotnicy elektrycznej, co skutkuje poprawą subtelności tonów najwyższych,
- toru średniotonowego zwrotnicy elektrycznej, co wiąże się z uszlachetnieniem średnicy,
- toru niskotonowego zwrotnicy elektrycznej, co dopisuje się do potęgi i kontroli basu.

Ocenę poprawy brzmienia zostawiamy słuchaczom, gdyż to właśnie Państwo - melomani i miłośnicy muzyki najwyższej jakości i decydują o poziomie urządzeń głośnikowych Sounddeco.

Alpha F3 Plus jest zatem topowym urządzeniem głośnikowym serii Alpha. Dobór głośników, forma i rozmiary obudowy, przemyślane zestrojenie całości sprawia, że Alpha F3 Plus znakomicie odtwarza wszelkie gatunki muzyczne, budując jednocześnie zdumiewającą scenę. Bezkompromisowe podejście podczas jego tworzenia, pozwoliło na zamknięcie w dwóch przemożnych obudowach najlepszej technologii linii Alpha.

Najwyższe partie dźwiękowe to domena głośnika wysokotonowego z tkaninową membraną specjalnej konstrukcji i solidnym układem magnetycznym. Za tony średnie, będące często kluczem do dobrego brzmienia, odpowiedzialny jest nadzwyczaj szybki przetwornik średniotonowy z mocnym również układem magnetycznym. Głośnik ten wyposażono w dodatkowy tak zwany magnes kompensujący, a także w specjalnie zaprojektowaną możliwie płaską membranę z włókien naturalnych, celem wykreowania dźwięku wiernego i zwartego w czasie. Warto tego doświadczyć, słuchając właśnie na wprost niego. Dwa krzepkie, a jednocześnie zwinne woofery pozwalają na uzyskanie potężnego i głębokiego, a także detalicznego i punktualnego basu. Absolutna głębia, będąca posadą muzyki, możliwa jest dzięki współpracy wooferów z niebagatelną obudową, której tunel bass-reflex wyprowadzono w dół tak, aby współtworzył element akustyczny wraz z podstawą Alpha F3 Plus. Obudowę odpowiednio użebrowano, a jej front to łącznie kilka centymetrów masy sejsmicznej. Głośniki pracują w pełnym układzie trójdrożnym, zaś ich bezsporne zgranie nie pozwala na rozmycie dźwięku. Elektronika wewnątrz Alpha F3, zaprojektowana ponadto tak, aby nie hamować tonów wysokich, wykorzystuje wyłącznie liniowe komponenty. Zminimalizowano dzięki temu zniekształcenia. Co więcej, Alpha F3 Plus stanowi stałe w funkcji wysokości dźwięku obciążenie wzmacniacza mocy, w zakresie tonów od nisko-średnich do najwyższych. Zaletę tego rozwiązania docenią posiadacze wzmacniaczy tranzystorowych, a w szczególności entuzjaści rozwiązań lampowych, którzy nie muszą obawiać się charakterystycznego podbarwienia brzemienia. Docenią Oni także wysoką efektywność Alpha F3 Plus. Całość zamknięta w pokaźnej, solidnej i szlachetnej obudowie daje możliwość słuchania wielkiego dźwięku.

Wielu słuchaczy pozycjonuje Alpha F3 Plus w znacznie wyższym pułapie cenowym. Właśnie taka elektronika wraz z okablowaniem wyższej klasy odsłaniają niewątpliwe walory F3 Plus. Dobry tranzystor lub wspaniała lampa wspólnie z Alpha F3 Plus to dodatkowe emocje ukryte w materiale muzycznym. Dźwięk sprawia wrażenie nieograniczonego. I ten klarowny Bas.