Wszystkie produkty Sounddeco zaprojektowano tak, by każde z osobna stanowiło pełnowartościowe urządzenie. Mogą więc one działać niezależnie lub współpracować ze sobą, tworząc pełnoprawne, wysokiej jakości zestawy kina domowego. Systemy wielokanałowe można zrealizować w wielu zróżnicowanych konfiguracjach, zależnie od wielkości pomieszczenia i ilości dostępnej w nim wolnej przestrzeni.
W przypadku pomieszczeń o największej kubaturze, proponujemy system wielokanałowy oparty na topowym modelu kolumny podłogowej Alpha F3, wspieranej przez głośnik centralny Alpha C, aktywny subwoofer Alpha SUB oraz głośniki efektowe, zrealizowane za pomocą modelu surround Alpha SR.
Pomieszczenia o średniej kubaturze, mogą być realizowane za pomocą systemu, składającego się z głośników Alpha F2/C/SR/SUB lub Alpha F1/C/SR/SUB.
Mniejsze pomieszczenia można nagłaśniać za pomocą zestawów złożonych z Alpha M2 lub M1 wspieranych głośnikami Alpha C/SR/SUB. Możliwe jest również zestawienie czterech głośników surround Alpha SR wspieranych przez głośnik centralny Alpha C i aktywny subwoofer Alpha SUB.
Możliwości są praktycznie nieograniczone i finalna konfiguracja wymarzonego systemu wielokanałowego Sounddeco, zależy tylko i wyłącznie od jego przyszłego użytkownika.
Wskazówka
Konfigurując nowo nabyty, wielokanałowy system głośnikowy Sounddeco, warto korzystać z narzędzi automatycznej kalibracji systemów głośnikowych z wykorzystaniem mikrofonu pomiarowego (jeżeli umożliwia to posiadany model amplitunera). Narzędzia te ustawiają min. indywidualne poziomy głośności poszczególnych kanałów a także opóźnienia czasowe, związane z różną odległością zestawów głośnikowych od miejsca odsłuchowego.
Narzędzia automatycznej kalibracji systemów głośnikowych, często pozwalają również na korektę barwy dźwięku (EQ) poszczególnych kanałów. Należy jednak pamiętać, że nadmierna korekcja może pogorszyć efekt końcowy, dlatego nie należy obawiać się wprowadzania ręcznych poprawek do tak skonfigurowanego systemu wielokanałowego. Czasami najlepszym rozwiązaniem okazuje się wyłączenie automatycznej korekty barwy dźwięku (Auto EQ) i wprowadzenie własnych ustawień barwy (np. w zakresie wysokich i niskich tonów) lub całkowite wyłączenie korekcji barwy dźwięku (Tryb direct).
Należy pamiętać, że finalny odbiór dźwięku zależy w dużej mierze od akustyki pomieszczenia i indywidualnych preferencji każdego z użytkowników. Wiele zależy również od jakości odtwarzanego materiału i realizatorów dźwięku, którzy nagrali dany materiał dźwiękowy. Często wysokiej klasy sprzęt audio, okazuje się bezlitosny dla nagrań gorszej jakości, obnażając tym samym wszystkie niedoskonałości dostarczonego do głośników materiału dźwiękowego.
Kino domowe Alpha 6.1 lub 7.1 lub 7.2
Kino domowe Alpha 5.1 lub 6.1 lub 7.1 lub 7.2 lub inne z jednakowymi zestawiani głośnikowymi